

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Max Collector Current | 900 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 100 V |
| Gain Bandwidth Product | 140 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 120 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 965 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 12 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
Stock: 4063
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60101
Ext.Price$0.60101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60101 | $0.60101 |
| 10 | $0.37617 | $3.76170 |
| 25 | $0.32623 | $8.15575 |
| 50 | $0.28292 | $14.14600 |
| 100 | $0.24537 | $24.53700 |
| 300 | $0.21531 | $64.59300 |
| 500 | $0.18894 | $94.47000 |
| 1000 | $0.17099 | $170.99000 |
| 3000 | $0.13850 | $415.50000 |
